Tanyák a Körösök körül szakmai fórum a Körösök Völgye Látogatóközpontban

fm logo

Körösök Völgye Natúrpark Egyesület 2018. március 08-án 10:00 órától Tanyák a Körösök körül című szakmai fórumot szervez, Körösök Völgye Látogatóközpontban (Békéscsaba, Széchenyi Liget).

A Körösök Völgye Natúrpark Egyesület aFöldművelésügyi Minisztérium 2017. évi tanyák, valamint a tanyás térség megőrzését és fejlesztését célzó települési és térségi fejlesztések támogatására elnevezésű Tanyafejlesztési Program keretében megvalósuló a Tanyák a Körösök körül – Tanyasi tanösvény és nyitott tanyagazdaságok hálózatának kialakítása c. projektje2 657 180, – Ft támogatásban részesült. Az egyesület hosszú távú célja egyrészt hozzájárulni a tanyák, mint az Alföld egy jellegzetes tájképének megőrzéséhez, másrészt célja, a tanyagazdaságok támogatása és segítése a tevékenységeik diverzifikációja során. Erre ad lehetőséget jelen pályázat is, mely keretében a Körösök Völgye Natúrpark területén tanyasi tanösvény, valamint nyitott tanyagazdaságok hálózatának kialakítására kerül sor.

A szakmai fórum célja a Tanyák a Körösök körül – Tanyasi tanösvény és nyitott tanyagazdaságok hálózatának kialakítása c. projekt megnyitása, egyben tájékoztató előadások tartása az érdeklődő tanyasi lakosok, tanyagazdák számára, továbbá mindazon partner számára, akik szívesen kapcsolódnának a nyitott tanyagazdaságok hálózatához.

Tanyák a Körösök körül szakmai fórum programja:

10:00 Megnyitó – Vantara Gyula, elnök Körösök Völgye Natúrpark Egyesület

10:10 Rövid ellátási láncok Magyarországon – Szabó Dorottya, tudományos segédmunkatárs Agrárgazdasági Kutató Intézet

10:55 Mezőgazdasági vállalkozások tevékenységdiverzifikációja – Hamza Eszter, tudományos főmunkatárs, Agrárgazdasági Kutató Intézet

11: 40 Kérdések, válaszok

12:00 Körösök Völgye Natúrpark Egyesület, mint a tanyagazdaságok támogató szervezete – Gyebnár Péterprojektmenedzser Körösök Völgye Natúrpark Egyesület

12:20 Tanyasi tanösvény és nyitott tanyagazdaságok hálózata a Körösök Völgyében – Pócsi Gabriella, vidékfejlesztési szakértő

12: 40 Kérdések, válaszok

13:00 Szendvicsebéd

A programon való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Regisztráció az alábbi elérhetőségeken:

Online https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfnJcC7ZifiLynSNDjQ8Yc1vau0xlwfTz4QLQnjX5Mzaq75Ug/viewform

Telefonon: +36 (66) 445-855

fm logohoi 0

A rendezvény a 2017. évi Tanyafejlesztési Program keretében, a ” Tanyák a Körösök körül – Tanyasi tanösvény és nyitott tanyagazdaságok hálózatának kialakítása ” című pályázat megvalósításának részeként kerül megtartásra.